Droga do Rio prowadzi przez Japonię. Przeczytaj, co czeka polskich siatkarzy!

Niedziela, 10 stycznia 2016 (18:01)
Aktualizacja: Niedziela, 10 stycznia 2016 (20:50)

Polscy siatkarze, którzy po bardzo ciężkim meczu pokonali Niemców i wywalczyli trzecie miejsce turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio, dostaną jeszcze jedną szansę na zdobycie olimpijskich paszportów. Między 14 maja a 4 czerwca zagrają w Tokio w turnieju interkontynentalnym. Osiem drużyn powalczy w nim o cztery przepustki na igrzyska.

W japońskim turnieju zagrają - poza Polakami - drużyny: Japonii (gospodarz), Iranu, Australii i Chin (z rankingu azjatyckiego), Wenezueli (2. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Ameryki Południowej), Francja, która w finale turnieju w Berlinie przegrała z Rosją i ostatecznie zajęła 2. miejsce, oraz drużyna z drugiego miejsca rozgrywanego właśnie turnieju kwalifikacyjnego strefy NORCECA: Kanada, Kuba, Portoryko lub Meksyk.

Polscy siatkarze pokonali Niemców! Wciąż mają szanse na awans do igrzysk w Rio!

Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14) w meczu o 3. miejsce turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro! To oznacza, że wciąż mają szansę na olimpijski paszport! O awans powalczą w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii! czytaj więcej


Osiem zespołów będzie walczyć o cztery olimpijskie paszporty. Trzeba jednak pamiętać, że te zawody będą jednocześnie kwalifikacjami wewnątrzazjatyckimi - a to oznacza, że jedno miejsce na igrzyskach wywalczy najlepszy z zespołów z tego kontynentu, który w rywalizacji w Tokio znajdzie się poza podium.

Obecnie pewnych gry w igrzyskach jest pięć zespołów: gospodarze Brazylijczycy, Amerykanie i Włosi (awans wywalczyli w Pucharze Świata), Argentyńczycy (awans z turnieju kwalifikacyjnego Ameryki Południowej) i Rosjanie (awans z europejskiego turnieju kwalifikacyjnego).


(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport