Drągowski i Wilczek gwiazdami Gali Ekstraklasy!

Poniedziałek, 8 czerwca 2015 (22:33)

Kamil Wilczek i Bartłomiej Drągowski triumfowali na Gali Ekstraklasy w Warszawie. Zawodnik Piasta Gliwice otrzymał nagrody dla najlepszego piłkarza i napastnika minionego sezonu, zaś bohater Jagiellonii Białystok wygrał w kategoriach: Odkrycie Sezonu i Bramkarz Sezonu.

Z wyników plebiscytu, w którym głosują dziennikarze, trenerzy i piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej, najbardziej zadowolona może być ekipa z Podlasia. "Jaga" zamknęła wprawdzie sezon na trzecim miejscu w tabeli, z zaledwie dwupunktową stratą do mistrza Lecha Poznań, ale w plebiscycie jej zawodnicy i trener zgarnęli najwięcej indywidualnych wyróżnień - cztery, czyli w połowie wszystkich kategorii.

Szczególnie dobrze poniedziałkowy wieczór wspominał będzie zapewne Bartłomiej Drągowski - niespełna 18-letni golkiper Jagiellonii, który w tym sezonie 10 razy zachował czyste konto. Statuetkę za zwycięstwo w kategorii Bramkarz Sezonu odebrał z rąk reprezentanta Polski w piłce ręcznej Michała Jureckiego, który przed ogłoszeniem wyniku głosowania pytał z uśmiechem, czy wśród nominowanych jest... Sławomir Szmal. Nagrodzony Drągowski dziękował zaś ze sceny szkoleniowcowi "Jagi". Podziękowania dla trenera Michała Probierza, bo wstawienie młodzika na bramkę to odważna decyzja - podkreślił.

Chwilę później ponownie pojawił się przy mikrofonie, by odebrać wyróżnienie w kategorii Odkrycie Sezonu. Powiem teraz to, co chciałem przekazać wcześniej, tylko ze stresu zapomniałem... - zaczął, a następnie podziękował wszystkim trenerom, z którymi pracował w karierze.

Po kilku minutach bohater wieczoru mógł pogratulować koledze z drużyny Michałowi Pazdanowi, który zwyciężył w plebiscycie na najlepszego obrońcę. Ich trener Michał Probierz zajął z kolei pierwsze miejsce wśród szkoleniowców.

Rywalizację w gronie pomocników wygrał Semir Stilic z Wisły Kraków, który nie mógł osobiście odebrać nagrody, bowiem przebywa już na zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Trzykrotnie na scenie pojawiał się za to Kamil Wilczek, który poza statuetkami dla najlepszego piłkarza i napastnika odebrał również nagrodę dla króla strzelców ekstraklasy.

Jedyne wyróżnienie przyznawane przez kibiców, czyli "Największy + Sezonu", otrzymał pomocnik Szymon Pawłowski z Lecha Poznań, który w ostatnim akcie gali cieszył się wraz z kolegami z trofeum, które przekazano świeżo upieczonym mistrzom Polski.

Nagrody indywidualne za sezon 2014/15:

Piłkarz Sezonu: Kamil Wilczek (Piast Gliwice)
Trener Sezonu: Michał Probierz (Jagiellonia Białystok)
Odkrycie Sezonu: Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Bramkarz Sezonu: Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Obrońca Sezonu: Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok)
Pomocnik Sezonu: Semir Stilic (Wisła Kraków)
Napastnik Sezonu: Kamil Wilczek (Piast Gliwice)
Największy + Sezonu: Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport