Dookoła Kraju Basków: Michał Kwiatkowski znów trzeci

Wtorek, 8 kwietnia 2014 (19:24)

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zajął trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu Dookoła Kraju Basków. Na najniższym stopniu podium stanął także wczoraj. Polak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Etap z metą w miejscowości Dantxarinea wygrał jego kolega z zespołu, Niemiec Tony Martin.

Bohater etapu uciekał praktycznie od startu do mety - najpierw w siedmioosobowej grupie, potem mając dwóch towarzyszy. Ostatnie 12 kilometrów trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas pokonał samotnie.

Peleton nie kwapił się z pościgiem i dopiero na ostatnich kilometrach tempo wzrosło. Podobnie jak wczoraj, atakował Hiszpan Alejandro Valverde, ale tym razem jego akcja spaliła na panewce - natychmiast pojawili się obok niego Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) i Kwiatkowski, co skutecznie zniechęciło zawodnika ekipy Movistar.

Dookoła Kraju Basków: Michał Kwiatkowski na podium etapu

Michał Kwiatkowski, jadący w barwach ekipy Omega Pharma-Quick Step, zajął trzecie miejsce w pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Kraju Basków. Pierwszy do mety w miejscowości Ordizia, po samotnym finiszu, dojechał Alberto Contador z zespołu Tinkoff-Saxo. Hiszpan został dzięki temu liderem... czytaj więcej

Pierwsza grupa przyjechała do mety pół minuty po Martinie. Kwiatkowski stoczył zacięty pojedynek o drugą pozycję z Brytyjczykiem Benem Swiftem. Ostatecznie zawodnik zespołu Sky rozdzielił dwóch kolarzy Omegi.

Koszulkę lidera zachował Contador, który wciąż wyprzedza Valverde o 14 sekund oraz Kwiatkowskiego o 36 sekund. Oprócz kolejnych punktów do rankingu UCI Polak zdobył zielony trykot lidera klasyfikacji punktowej.

Jutro trzeci, najdłuższy etap wyścigu, z Urdazubi do Vitorii (194 kilometrów), z dwoma podjazdami trzeciej kategorii na ostatnich 30 kilometrach.

Wyniki 2. etapu, Ordizia - Dantxarinea (155,8 km):

1. Tony Martin (Niemcy/Omega Pharma) - 3:46.17
2. Ben Swift (Wielka Brytania/Sky) +30 s
3. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma)
4. Damiano Cunego (Włochy/Lampre-Merida)
5. Paul Martens (Niemcy/Belkin)
6. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar) ten sam czas
...
56. Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma) +42

Klasyfikacja generalna:

1. Alberto Contador (Hiszpania/Tinkoff-Saxo) - 7:51.54
2. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar) +14 s
3. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma) +34
4. Damiano Cunego (Włochy/Lampre-Merida) +36
5. Cadel Evans (Australia/BMC)
6. Jean-Christophe Peraud (Francja/AG2R) ten sam czas
...
68. Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma) +11.48

(MRod)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF24-PAP