Diego Forlan będzie w najbliższym sezonie reprezentować barwy Interu Mediolan. Piłkarz poinformował o tym na konferencji prasowej w Madrycie, podczas której pożegnał się ze swoim dotychczasowym klubem - Atletico. Urugwajczyk, uznany za najlepszego zawodnika ubiegłorocznych mistrzostw świata w RPA, zastąpi w drużynie z San Siro Kameruńczyka Samuela Eto'o, który przeszedł do Anżi Machaczkała.

Przejść do Interu Mediolan w wieku 32 lat to okazja, która nie zdarza się często. Jestem zadowolony z mej decyzji. Przeżyłem tu cztery niesamowite lata, cztery lata zwycięstw i porażek, ale na końcu, to, co zostaje, to relacje międzyludzkie, pozostawiające ślad w życiu. Opuszczam klub jako kibic Atletico - powiedział Forlan.

Urugwajczyk negocjuje jeszcze z Interem ostatnie szczegóły kontraktu. Według "La Gazzetta dello Sport" piłkarz zarobi rocznie 3,5 mln euro plus 500 tys. premii. To nieco mniej niż oczekiwał. Domagał się pensji w wysokości 4,5 mln euro. Dodatkowo Inter zapłaci Atletico 5 mln euro.

W poprzednim sezonie Forlan triumfował z Atletico w Lidze Europejskiej, a w meczu finałowym z Fulham zdobył dwa gole. Wcześniej był gwiazdą Manchesteru United (2002-2004) i Villarreal (2004-2007).

Forlan jest kapitanem reprezentacji Urugwaju, z którą w lipcu zdobył mistrzostwo Ameryki Południowej - Copa America. Na mundialu w RPA "Urusi" zajęli czwarte miejsce.