Piłkarze Hoop Polonii Warszawa pokonali 3:1 Dinamo Bukareszt, w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Ostatnią przeszkodą na drodze ku tym prestiżowym rozgrywkom będzie Panathinaikos Ateny.

Podopieczni Dariusza Wdowczyka bardzo długo trzymali kibiców w niepewności. W pierwszej połowie, "Czarne Koszule" zagrały wyjątkowo zachowawczo. Zemściło się to tuż przed przerwą. W 43 minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Macieja Szczęsnego posłał Iulian Tames.

W przerwie, w szatni Polonistów musiało dojść do męskiej rozmowy, bowiem po zmianie stron, mistrzowie Polski zabrali się do gry i odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 59. minucie Emmanuel Olisadebe otrzymał podanie od Wieszczyckiego, ograł w polu karnym dwóch obrońców Dinama i umieścił piłkę w siatce.

Rumuni postawili wszystko na jedną kartę, rozluźniając linię obrony. Polonia skwapliwie to wykorzystała. W 61. minucie, po kontrze Kiełbowicza, precyzyjne podanie otrzymał Olisadebe, który uderzeniem z paru metrów podwyższył na 2:1.

Zwycięstwo Polonii przypieczętował cztery minuty później Igor Gołaszewski. Po podaniu Olisadebe znalazł się w sytuacji sam na sam z Predą. Napastnik "Czarnych Koszul" zachował zimną krew i dokładnym lobem pokonał rumuńskiego bramkarza.

W III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, Hoop Polonia Warszawa zmierzy się z renomowanymi "Zielonymi Koniczynkami", czyli Panathinaikosem Ateny. Pierwszy mecz 9 sierpnia w Płocku, rewanż 23 sierpnia w stolicy Grecji.

Składy:

Hoop Polonia Warszawa: Szczęsny - Pawlak, Żvirgżdauskas, Wyciszkiewicz -

Kaliszan (85,Scherfchen), Wieszczycki, Gołaszewski (81,Ekwueme),

Kiełbowicz, Bąk - Bykowski (7,Kaczorowski), Olisadebe.

Dinamo Bukareszt: Preda - Bolohan, Nastase, Mihali - Florea (66,Kirita),

Petre, Hildan, Tames, Lupu - Mihalcea, Niculae (46,Dragan).

Hoop Polonia Warszawa - Dinamo Bukareszt 4:3, 3:1

Inter Bratysława - HaKa Valkeakoski 0:0, 1:0 po dogr.

Teatanic Maribor - Zimbru Kiszyniów 0:2, 1:0

KR Reykjavik - Broendby Kopenhaga 1:3, 0:0

Rosenborg Trondheim - Shelbourne FC 3:1, 1:1

Dunaferr Dunaujvaros - Hajduk Split 2:0, 2:2

Zestawienie par III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów

(pierwsze mecze 8 lub 9 sierpnia, rewanże 22 lub 23 sierpnia (na pierwszym miejscu wymienieni gospodarze pierwszych spotkań; /x/ - klub rozstawiony):