Brazylia, Wenezuela i Paragwaj awansowały z grupy B do ćwierćfinałów rozgrywanych w Argentynie piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America. W ostatniej, trzeciej kolejce Brazylia pokonała w Cordobie Ekwador 4:2 (1:1), a Wenezuela zremisowała w Salcie z Paragwajem 3:3 (1:1). W ćwierćfinałach broniąca tytułu Brazylia zagra z Paragwajem, Wenezuela z Chile, Argentyna z Urugwajem, a Kolumbia z Peru.

Dopiero w ostatniej serii gier grupy B Brazylijczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo. Sukces zapewnili 22-letni Alexandre Pato i 19-letni Neymar. Obaj strzelili po dwie bramki. Dwa gole dla rywali uzyskał Felipe Caicedo. Po jego trafieniach Ekwador wyrównywał na 1:1 i 2:2, ale decydujące słowo należało do pięciokrotnych mistrzów świata.

Canarhinos mieli przewagę i znacznie więcej sytuacji na podwyższenie rezultatu, jednak grali nieskutecznie. Zawodziła też ich defensywa, dlatego Ekwador wreszcie przełamał strzelecką niemoc (wcześniej nie zdobył żadnego gola) i długo zachowywał szanse na pozostanie w turnieju. Rozwiali je dopiero Pato i Neymar.

W ćwierćfinale Brazylia zagra w niedzielę w La Placie ponownie z Paragwajem. W fazie grupowej był remis 2:2.

W Copa America rywalizuje 12 zespołów, w tym dwa - Kostaryka i Meksyk - spoza kontynentu południowoamerykańskiego. Finał zaplanowano na 24 lipca w Buenos Aires.