Pod znakiem zapytania stoi dalsza kariera chińskiego zawodnika ligi NBA Yao Minga. 30-letni koszykarz Houston Rockets przeszedł kolejną operację stawu skokowego lewej nogi i nie zagra do końca sezonu.

W lipcu ubiegłego roku Chińczyk, który zmaga się z kontuzją stopy od czterech lat, zapowiadał, że jeśli w sezonie 2010/2011 nie odzyska pełnej sprawności, zakończy karierę. W rozgrywkach Ming pojawił się na boisku zaledwie pięć razy, a od 10 listopada był na liście kontuzjowanych.

Rozważam wszystkie opcje, także tę o zakończeniu kariery. Niczego nie chcę przesądzać przed zakończeniem rehabilitacji. Wiem, że to będzie długi proces - napisał Ming w oficjalnym oświadczeniu.

Jego problemy zaczęły w sezonie 2005/2006 - infekcja dużego palca lewej stopy zmusiła go do opuszczenia 21 meczów, a pod koniec rozgrywek nabawił się urazu stawu skokowego. Uraz z stopy w meczu z Los Angeles Lakers w 2008 roku okazał się na tyle poważny, że siedmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd w sezonie 2009/2010 w ogóle nie pojawił się na parkiecie.