Trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Włoch Fabio Capello przestrzegł zawodników przed nadużywaniem alkoholu. Każdy pijący dużo alkoholu musi liczyć się z faktem, że jego kariera sportowa będzie krótsza. Uważam, że nie jest możliwe być znakomitym piłkarzem i nadużywać alkoholu po każdym meczu - powiedział Capello w dyskusji na temat rozprzestrzeniania się tego nałogu wśród zawodników.

Na środowy mecz towarzyski z Francją Capello powołał m.in. Andy Carrolla, który ostatnio sprawiał kłopoty, m.in. z powodu alkoholu. W październiku sąd uznał Carrolla winnym napaści na innego klienta klubu nocnego i nakazał mu zapłacić pięć tysięcy funtów grzywny. Napastnik Newcastle United rzucił w mężczyznę szklanką, rozcinając mu łuk brwiowy.

Kilki dni wcześniej zdobywca siedmiu goli w tym sezonie odpowiadał przed sądem za pobicie swojej byłej dziewczyny. Został zwolniony za kaucją i pod warunkiem, że zamieszka w domu... kapitana Newcastle Kevina Nolana. Jednocześnie sprawa została odroczona do 10 stycznia. Wcześniej również był kilka razy zatrzymany przez policję na podstawie podobnych zarzutów.