To dobrze, że poczynania Włochów w meczu przeciwko Holandii z ławki rezerwowych będzie wspierał wielki nieobecny tegorocznego turnieju Fabio Cannavaro – cieszy się Giorgio Chiellini. Kapitan Włochów mimo kontuzji pozostał z drużyną w Austrii. Kto wygra ten pojedynek? Włosi czy Holendrzy – weź udział w sondzie.

Obecność kapitana, z którym jestem bardzo związany, jest dla mnie kolejnym powodem do motywacji, podobnie jak dla wszystkich innych. Będzie blisko i pomoże nam w tej wielkiej przygodzie. Oczywistym jest, że w przypadku zwycięstwa myśli zespołu będą skierowane na niego - powiedział Chiellini.

Piłkarz ma nadzieję, że Włosi już w pierwszym spotkaniu przeciwko Holandii pokażą się z najlepszej strony. Rozpoczynamy występy na Euro. Nie mogę się doczekać. Dla nas ten turniej jest niezwykle ważny. Do meczu przeciwko Holandii przygotowujemy się od dwóch tygodni. Teraz mamy nadzieję, że przełożymy na naszą grę siłę i chęci, które zgromadziły się w nas w tych dniach - dodał.

Azzurri nie przegrali z „pomarańczowymi” od ponad 30 lat. Drużyna czuje się dobrze, z jej poczynań biją ogromne chęci. Zamierzamy kontynuować to, co rozpoczęliśmy przed dwoma laty - zapowiedział włoski selekcjoner. Początek meczu o 20.45 w Bernie.