Manuel Pellegrini jest bliski objęcia funkcji menedżera Manchesteru City. Chilijski trener przyznał na antenie jednej z hiszpańskich stacji telewizyjnych, że nie podpisał jeszcze kontraktu, ale porozumiał się już ustnie z szefami angielskiego klubu. Na stanowisku zastąpi zwolnionego w połowie maja Roberto Manciniego.

Choć jeszcze niczego nie podpisałem, to przyznaję, że szefowie Manchesteru City wykazywali duże zainteresowanie moją osobą. Doszliśmy już do ustnego porozumienia i mam nadzieję, że zostanie ono zrealizowane - powiedział Pellegrini.

W ubiegłym tygodniu 59-letni szkoleniowiec, który wcześniej pracował m.in. w Realu Madryt i Villarreal, poinformował, że z końcem sezonu rozstaje się z Malagą. Hiszpański zespół doprowadził do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym uległ on Borussii Dortmund, a w rozgrywkach krajowych po 37 z 38 kolejek zajmuje szóste miejsce.

13 maja włodarze Manchesteru City zwolnili Roberto Manciniego. Włoch zdobył z "The Citizens" Puchar Anglii w 2011 roku i mistrzostwo kraju w poprzednim sezonie, ale w rozgrywkach 2012/13 lepszy był lokalny rywal Manchester United.

Wcześniej już drugi raz z rzędu Manchester City został wyeliminowany w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

(MRod)