Borussia Dortmund na inaugurację nowego sezonu Bundesligi przegrała w niedzielę na własnym stadionie 0:2 z Bayerem Leverkusen. W drugiej połowie spotkania na boisku w zespole gospodarzy pojawili się dwaj reprezentanci Polski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Wynik spotkania goście ustalili jednak już w pierwszej połowie. Najpierw w 19. minucie gola zdobył Tranquillo Barnetta, a już 3 minuty później kolejne trafienie dorzucił Renato Augusto.

Robert Lewandowski pojawił się na boisku w 63. minucie zmieniając Sebastiana Kehla, natomiast Łukasz Piszczek w 67. minucie zastępując Kevina Grosskreutza. Obu reprezentantom Polski nie udało się jednak poderwać Borussii do walki o remis. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło natomiast kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.

W drugim z niedzielnych meczów FSV Mainz pokonało na własnym stadionie VfB Stuttgart 2:0. Liderem tabeli po pierwszej kolejce jest z kolei Hoffenheim, które w sobotę 4:1 wygrało z Werderem Brema.