Brazylia zagra z Rosją w wielkim finale Ligi Światowej siatkarzy w argentyńskiej Cordobie. W półfinałowych meczach turnieju Final Six Brazylia zwyciężyła Kubę 3:1(21:25, 25:19, 25:21, 25:20), a Rosja pokonała Serbię 3:0 (26:24, 25:15, 25:20).

Dwie początkowe partie pojedynku brazylijskiego zespołu, triumfatora poprzedniej edycji Ligi Światowej, z Kubańczykami, były dwoma bliźniaczymi setami. Najpierw prawie wszystko udawało się Kubańczykom, którzy popełnili bardzo mało własnych błędów i grali skutecznie na siatce, potem role się odwróciły. Kubańczykom szło jak po grudzie, a ich rywalom jak po maśle. Na półmetku emocje w zasadzie się skończyły. W dwóch kolejnych setach przeważali Brazylijczycy.

Emocje związane z pojedynkiem między Rosją a Serbią zakończyły się na pierwszym secie. W drugim i trzecim wydawało się, że reprezentacja Serbii (otrzymała tzw. dziką kartę) została zamieniona na zespół przeciętnej klasy, który prawie nie stosuje bloku. Rosjanie dominowali pod każdym względem, zwłaszcza potężną zagrywką.

W meczu o trzecie miejsce spotkają się reprezentacje Serbii oraz Kuby.