Polskie łyżwiarki wywalczyły w szwedzkim Malmoe brązowy medal mistrzostw Europy w short tracku w konkurencji sztafet. W finałowym wyścigu przegrały z Holenderkami i Niemkami, a wyprzedziły ekipę Węgier.

Na podium stanęły: Aida Bella, Marta Wójcik (obie AZS Politechnika Opolska), Patrycja i Natalia Maliszewskie oraz Paula Bzura (wszystkie Juvenia Białystok).

Indywidualnie najlepiej spisała się Patrycja Maliszewska, która w klasyfikacji wielobojowej, obejmującej starty na 500, 1000 i 1500 metrów oraz dla ośmiu najlepszych - na 3000 metrów, zajęła szóste miejsce. W sobotę na dystansie 500 metrów Polka była trzecia. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Włoszka Arianna Fontana.

Wśród mężczyzn triumfował Holender Freek van der Wart. Najlepszy z Polaków - Bartosz Konopko (Juvenia Białystok) został sklasyfikowany na ósmej pozycji. W sztafecie biało-czerwoni zajęli dziesiąte miejsce.