Polska przegrała w Stuttgarcie z Niemcami 0:3 (26:28, 28:30, 18:25) w drugim występie w tegorocznej Lidze Światowej siatkarzy. W sobotę "biało-czerwoni" ulegli 1:3 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy D.

Polscy siatkarze rozpoczęli udział w tegorocznej edycji Ligi Światowej od porażki. Podopieczni Daniela Castellaniego przegrali w Stuttgarcie z Niemcami 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 24:26). Drugie spotkanie tych zespołów odbędzie się w niedzielę o godz. 15. czytaj więcej

W niedzielę na parkiecie w Porsche Arena w Stuttgarcie pojawiły się po obu stronach siatki dokładnie takie same szóstki, jakie rozpoczęły sobotnie spotkanie. Niemcy podbudowani wygraną 3:1 chcieli pokazać, że to nie był przypadek, a mistrzowie Europy po niespodziewanej porażce mieli za zadanie udowodnić, że był to wypadek przy pracy.

Na trybunach, oprócz entuzjastycznie dopingujących gospodarzy kibiców, pojawiła się także kobieca reprezentacja Niemiec. Przebywające na zgrupowaniu w Heidelbergu siatkarki zrobiły sobie dzień wolnego i sześcioma samochodami przyjechały do Stuttgartu.

Mecz od początku nie układał się po myśli Polaków. Biało-czerwoni popełniali mnóstwo prostych błędów, mylili się w ataku, a w przyjęciu dochodziło do nieporozumień. Udawało im się jednak nawiązać równą walkę. W końcówkach brakowało jednak konsekwencji i koncentracji. Dwa pierwsze sety przegrali 26:28 i 28:30.

Po raz pierwszy na parkiecie w Niemczech pojawił się rozgrywający Łukasz Żygadło, a w ataku Piotra Gruszkę zastąpił Jakub Jarosz. Na niewiele się to zdało. Niemcy prowadzeni przez byłego szkoleniowca Polaków Raula Lozano grali bez kompleksów i nie pozwolili bardziej utytułowanemu rywalowi na zbyt wiele.

W trzeciej partii od początku silną zagrywką odrzucili graczy trenera Daniela Castellaniego od siatki, a szybkimi kontrami doprowadzili do wygranej 25:18 i 3:0 w całym meczu. Podobnie jak w sobotę zawody zakończył skuteczny Georg Grozer, który w nowym sezonie będzie występował w Assecpo Resovii Rzeszów. W setnym spotkaniu obu zespół Niemcy odnieśli 35. zwycięstwo.

Polska: Piotr Gruszka, Patryk Czarnowski, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz i Piotr Gacek (libero) oraz Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Mateusz Mika.

Niemcy: Sebastian Schwarz, Marcus Boehme, Robert Kromm, Max Guenthoer, Patrick Steuerwald, Georg Groezer i Ferdinand Tille (libero) oraz Jochen Schoeps, Manuel Rieke, Bjoern Andrae.