Angielskie media twierdzą, że Arsenal Londyn doszedł do porozumienia z Legią Warszawa w sprawie transferu Krystiana Bielika. "Kanonierzy" mają zapłacić za 17-letniego piłkarza 2,4 mln funtów (ok. 13 mln złotych).

Gazeta "The Guardian" napisała, że przedstawiciele Arsenalu przyjechali do Warszawy we wtorek, by złożyć trzecią ofertą i została ona przyjęta. Najpierw klub z Londynu miał oferować za Bielika 1,2 mln funtów, później podniósł kwotę do 1,5 mln funtów, ale obie propozycje zostały odrzucone. Legia Warszawa na razie komentuje tych doniesień.

Bielik wystąpił już w siedmiu meczach Legii w tym sezonie, choć w niedzielę skończył dopiero 17 lat. Zainteresowanie polskim piłkarzem wyrażała także Roma i Hamburger SV.

Ja już podjąłem decyzję o przejściu do Arsenalu i nie zamierzam jej zmieniać. Czekam tylko na porozumienie między klubami. Rozumiem, że to może potrwać, ale jestem pewny, że prędzej czy później tak to się skończy - mówił Bielik, który odwiedził Londyn w przerwie świątecznej. Bramkarzem "Kanonierów", którzy zajmują piąte miejsce w Premier League, jest Wojciech Szczęsny.

Najwięcej za polskiego piłkarza zapłacił Liverpool, który w 2001 roku za 7,4 mln euro kupił z Feyenoordu Rotterdam Jerzego Dudka.