Ten sukces jest bardzo ważny dla polskiej piłki ręcznej i kibiców - skomentował zwycięstwo polskiej reprezentacji w piłkę ręczną jej trener Michael Biegler. Polacy po raz drugi pokonali Niemców i zapewnili sobie awans do mistrzostw świata.

​El. MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy pokonali Niemców, jadą na mistrzostwa do Kataru!

Polska pokonała w Magdeburgu Niemcy 29:28 w rewanżowym meczu eliminacji mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Tym samym awansowała do turnieju finałowego, który w styczniu 2015 roku odbędzie się w Katarze. czytaj więcej

W 2016 roku mistrzostwa Europy odbędą się w waszym kraju i ważne, że młodzi zawodnicy, którzy są teraz w kadrze, będą mieli okazję ograć się na wielkim turnieju w Katarze. Karol Bielecki to niesamowity człowiek. Pokazał, że jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji. Dziękuję mu za to - dodał Biegler.

Było to bardzo ciężkie spotkanie. Wynik cały czas był na styku. Decydowały niuanse. Do końca nie wiadomo było, jaki będzie końcowy rezultat. Jestem mokry po tym meczu, ale szczęśliwy - mówił trener.

Martin Heuberger, szkoleniowiec reprezentacji Niemiec przyznał z kolei - Jeśli nie awansuje się do turnieju głównego, od razu pojawiają się pytania i rozważania, co należy poprawić. Moja drużyna zagrała brawurowo. Polacy mieli jednak Karola Bieleckiego, który pokazał się z fenomenalnej strony. Dzisiaj strzelał bramki z niczego. Jestem zawiedziony.

Polscy piłkarze ręczni pokonali w sobotę Niemców 29:28. W styczniu zagrają w mistrzostwach świata w Katarze.

(MarK)