Biathlonistka i mama. Weronika Nowakowska chce to połączyć i potrzebuje pomocy!

Poniedziałek, 22 maja 2017 (18:33)

Jest srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Świata i Europy w biathlonie. Od kilku miesięcy jest też mamą bliźniaków. Teraz Weronika Nowakowska chce połączyć sportowe i macierzyńskie obowiązki i dobrze przygotować się do przyszłorocznych igrzysk w Korei. Każdy z Was może jej pomóc!

"Nie oszukujmy się! Powrót po ciąży wprost na przygotowania do Igrzysk to nie taka prosta sprawa. Nie dość, że muszę dać z siebie wszystko, to jeszcze muszę nadrobić braki spowodowane pauzą na macierzyństwo.Razem z AZS AWF Katowice rozpisaliśmy kilkumiesięczny cykl treningowy (wraz z obozami szkoleniowymi), który pomoże mi wrócić do najlepszej formy oraz pozwoli mi walczyć o brakujące medale na igrzyskach! " - pisze Nowakowska, która zdecydowała się poprosić o wsparcie na portalu crowdfundingowym.

Biatlonistka tylko na moment zrezygnowała z ciężkich treningów. Na nartorolkach ćwiczyła nawet w 7. miesiącu ciąży! Po porodzie, w listopadzie 2016 roku Nowakowska rozpoczęła rozruch by potem wrócić do regularnych treningów. Te już przynoszą rezultaty - nasza zawodniczka wywalczyła kwalifikacje do następnego sezonu Pucharu Świata. 

By jednak w pełni oddać się treningom, oraz nie rezygnować z życia rodzinnego Nowakowska postanowiła połączyć te dwa światy. 


"Pragnę zapewnić moim dzieciom możliwość bycia przy mnie przez cały okres przygotowań oraz pozwoli pokryć koszty związane z indywidualnymi przygotowaniami do Igrzysk. Czy wiecie, że obecność na podstawowych obozach treningowych oraz starty w Pucharze Świata  to ponad 250 dni w roku poza domem?" - mówi Nowakowska.

Jak jej pomóc? Sprawdźcie tutaj. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Maciej Jermakow