Podopieczni Franciszka Smudy wygrali z Białorusią 2:0. Bramki strzelili niezawodni gracze Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.Mecz rozegrany został na stadionie Brita Arena w Wiesbaden.

Przewaga naszego zespołu nie ulegała dyskusji już od pierwszych minut, a jej udokumentowaniem był gol zdobyty w 31. minucie przez Jakuba Błaszczykowskiego. Wcześniej dobrą okazję zmarnował strzałem nad poprzeczką Adrian Mierzejewski.

Przed przerwą biało-czerwoni próbowali jeszcze atakować, a najgroźniej pod bramką rywali było w 38. minucie, gdy głową po rzucie rożnym obok słupka strzelał Damien Perquis.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Polacy kontrolowali grę i nie pozwalali reprezentacji Białorusi na stworzenie poważniejszej okazji pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Skutkiem konsekwentnej gry podopiecznych Franciszka Smudy był gol zdobyty w 69. minucie przez Roberta Lewandowskiego, który wpisał się na listę strzelców po 10 minutach od wejścia na boisko. Snajper Borussii próbował także w 77. minucie, ale po doskonałym podaniu od Jakuba Wawrzyniaka zatrzymał go bramkarz rywali i wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Polska - Białoruś 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Błaszczykowski (31), 2:0 Robert Lewandowski (69)

Polska: (12) Łukasz Fabiański - (26) Łukasz Piszczek, (27) Marcin Wasilewski, (24) Damien Perquis, (14) Jakub Wawrzyniak - (16) Jakub Błaszczykowski, (7) Eugen Polanski, (11) Rafał Murawski, (18) Adrian Mierzejewski, (17) Sławomir Peszko - (23) Paweł Brożek.

Białoruś: (12) Jurij Żewnow - (20) Igor Smitow, (18) Dmitrij Wierchowcow, (3) Aleksandr Martynowicz, (7) Siergiej Omeljańczuk - (4) Timofiej Kałczew, (17) Filip Rudzik, (2) Aleksandr Kulczi, (15) Siergiej Kisljak, (21) Witalij Trubila - (8) Siergiej Kornilenko.