Austria zagrała już z Chorwacją i Polską i Niemcami. W grupie C zajęła 3. miejsce i zakończyła udział w Euro na fazie grupowej.

Cudu w Wiedniu nie było. Austria przegrała z Niemcami 0:1 i pożegnała się z Mistrzostwami Europy. Współgospodarzom turnieju nie można jednak odmówić chęci i zaangażowania

Austria zremisowała z Polską w Wiedniu 1:1. Przez pierwsze 20 minut dominowali Austriacy. Potem sytuacja się zmieniła i podopieczni Josefa Hickersbergera powinni się cieszyć z remisu, który sprezentował im sędzia przyznając w 93. minucie spotkania rzut karny.
W pierwszym meczu grupy B, Austriacy przegrali z Chorwacją 0:1. Jedyną bramkę strzelił z karnego Luka Modric. W pierwszych 45 minutach Chorwaci pokazywali grę podobną do tej jaką zachwycali w kwalifikacjach. W drugiej połowie na boisku rządzili gospodarze, ale nie przyniosło to korzyści w postaci choćby jednego punktu.
Kadra Austrii na ME: bramkarze: Alexander Manninger (AC Siena), Juergen Macho (AEK Ateny), Ramazan Ozcan (TSG Hoffenheim) obrońcy: Gyorgy Garics (SSC Napoli), Ronald Gercaliu (Austria Wiedeń), Martin Hiden (SK Austria Kaernten), Markus Katzer (Rapid Wiedeń), Juergen Patocka (Rapid Wiedeń), Emanuel Pogatetz (FC Middlesbrough), Sebastian Proedl (Sturm Graz), Martin Stranzl (Spartak Moskwa) pomocnicy: Rene Aufhauser (Red Bull Salzburg), Christian Fuchs (SV Mattersburg), Andreas Ivanschitz (Panathinaikos Ateny), Umit Korkmaz (Rapid Wiedeń), Christoph Leitgeb (Red Bull Salzburg), Juergen Saeumel (Sturm Graz), 2 Joachim Standfest (Austria Wiedeń), Ivica Vastic (LASK) napastnicy: Martin Harnik (Werder Brema), Erwin Hoffer (Rapid Wiedeń), Roman Kienast (Ham-Kam), Roland Linz (SC Braga)
Austria w pigułce. Republik Oesterreich. Stolica - Wiedeń (1,7 mln mieszkańców, 2006 r.). Powierzchnia kraju - 83 858 km2. Liczba ludności - 8,19 mln. Produkt Krajowy Brutto (PKB) - 27 7000 dol (per capita). Austriacki Związek Piłkarski - Oesterreichischer Fussball-Bund założono 18 marca 1904 r. Członek UEFA od 1954 r. Zrzesza 2 111 klubów, 605 281 piłkarzy. Prezydent - Friedrich Stickler, trener reprezentacji - Josef Hickersberger. Barwy kostiumów: koszulki - czerwone, spodenki - białe, getry - czerwone. Stadion Narodowy: Ernst Happel Stadium (Wiedeń, 53 000). Ważniejsze sukcesy: 4. miejsce w MŚ 1934 r.
Udział w ME: - brak