W singlu zawiodła, ale wyśmienicie radzi sobie w turnieju gry podwójnej. Agnieszka Radwańska, grając w parze z Rosjanką Marią Kirilenko, awansowała do półfinału Australian Open deblistek! Rozstawione z numerem piętnastym Radwańska i Kirilenko pokonały australijsko-brytyjski duet Sally Peers/Laura Robson 6:4, 6:1.

Środowy ćwierćfinał Radwańskiej i Kirilenko został zaplanowany jako ostatni na korcie centralnym (Rod Laver Arena), ale ze względu na późną porę został przełożony na drugi co do wielkości Margaret Court Arena. Spotkanie kończyło się około w pół do dwunastej w nocy (czas australijski).

W półfinale Polka i Rosjanka nie będą faworytkami. Zmierzą się bowiem z Carą Black (Zimbabwe) i Liezel Huber (USA). To liderki światowego rankingu deblistek, w Melbourne rozstawione z numerem pierwszym.

Półfinały deblistek zostały zaplanowane już na czwartek. Mecz Radwańskiej odbędzie się jako ostatni, czwarty od godz. 11 (1 w nocy czasu polskiego) na Show Court 2. W finale polsko-rosyjska para mogłaby trafić na zwyciężczynie meczu sióstr Sereny i Venus Williams z Amerykanką Lisą Raymond i Australijką Rennae Stubbs.

W singlu, po dwóch dobrych pierwszych meczach, Radwańska dała się pokonać w III rundzie Włoszce Francesce Schiavone.