Agnieszka Radwańska, po wygranej z czeską tenisistką Ivetą Benesovą 7:6 (7-5), 6:4, awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Indian Wells. Wcześniej do tej fazy awansowała jej siostra.

Agnieszka Radwańska, obecnie dziesiąta w rankingu WTA Tour, w pierwszej rundzie miała wolny los, więc był to jej pierwszy mecz w turnieju. Trwał godzinę i 48 minut. Z Benesovą spotkała się po raz trzeci i trzeci raz zwyciężyła bez straty seta.

W pierwszej partii obie tenisistki po trzy razy traciły swoje serwisy, a o jej losach zadecydował wyrównany tie-break. Krakowianka wykorzystała w nim pierwszego setbola.

Lepiej rozpoczęła również drugiego seta. Choć na początku ponownie oddała swoje podanie, to później jednak dwukrotnie zdołała przełamać serwis przeciwniczki. Tę przewagę utrzymała do już końca.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Rosjanka Maria Kirilenko (nr 24.), z którą w ostatnich sezonach z dobrymi wynikami występowała w deblu. Obie się przyjaźnią, a w singlu spotykały się dotychczas pięciokrotnie. Bilans pojedynków jest korzystny dla Polki 3-2.