Rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad rosyjską tenisistką Jelizawietą Kuliczkową 7:6 (7-3), 6:2 awansowała do półfinału turnieju WTA na twardych kortach w Tiencinie. Kolejną rywalką Polki będzie Czeszka Karolina Pliskova.

Rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad rosyjską tenisistką Jelizawietą Kuliczkową 7:6 (7-3), 6:2 awansowała do półfinału turnieju WTA na twardych kortach w Tiencinie. Kolejną rywalką Polki będzie Czeszka  Karolina Pliskova.
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału w Tiencinie /How Hwee Young (EPA) /PAP/EPA

W pierwszym secie zajmująca 103. miejsce w światowym rankingu Kuliczkowa niespodziewanie sprawiła szóstej w tym zestawieniu Polce dużo kłopotów. W drugiej partii, która również nie była całkowicie jednostronnym widowiskiem, będąca faworytką krakowianka lepiej kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek.

Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem trzecim Karolina Pliskova. Z będącą 15. rakietą świata Czeszką zmierzyła się dotychczas czterokrotnie i za każdym razem była lepsza.

26-letnia Polka wciąż walczy o zapewnienie sobie prawa gry w WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. W klasyfikacji "Road to Singapore" jest obecnie szósta. Na szczęście dla niej kilka startujących w tym tygodniu w turniejach cyklu tenisistek, które plasują się w jej sąsiedztwie w tym zestawieniu, pożegnało się już z rywalizacją. Jak napisano na stronie WTA, gwarancję startu w kończącej sezon imprezie masters da krakowiance triumf w Tiencinie.

W 1/8 finału gry pojedynczej w Tiencinie odpadły Magda Linette i młodsza siostra Agnieszki - Urszula.