"Dam z siebie wszystko. Szanuję każdego przeciwnika i do każdej walki przygotowuję się tak samo" - zapewnia Tomasz Adamek, który intensywnie przygotowuje się do walki z Nagy Aguilerą. Pięściarze skrzyżują rękawice 24 marca.

W czwartek Tomasz Adamek trenował w World Boxing and Fitness Center w Jersey City. "Góral", który swoją ostatnią walkę stoczył we wrześniu ubiegłego roku, na ringu prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Tomasz stoczył kilka rund pokazowych, uderzając w "trenerskie łapy", które miałem na rękach. Przyznam, że uderza o wiele mocniej. Czuję na sobie, że wzmocniła się siła jego ciosu - powiedział trener Polaka Roger Bloodworth.

Oczywiście w czasie treningów pokazowych nie wyjmujemy wszystkich asów bokserskich z rękawa i nie pokazujemy wszystkiego, nad czym pracujemy. Muszę jednak przyznać, że Tomasz przybył na wadzę, jest silniejszy. Bardzo ciężko trenuje. Walka z Kliczką była dla niego lekcją, z której wyciągnął właściwe wnioski. Nie mogę się doczekać by zobaczyć, jak wypadnie w pojedynku z Nagy Aguilerą - dodał Bloodworth.

Do każdej walki trenuję tak, jakbym miał walczyć o mistrzostwo świata. Szanuję każdego przeciwnika. 24 marca w Aviator Sports Complex nie będzie tysięcy kibiców. Mimo to dam z siebie wszystko - zapowiedział Tomasz Adamek. Walka z Agulierą odbędzie się 24 marca w Aviator Sports Complex na nowojorskim Brooklynie.

Adamek Team