0 20:45 piłkarska reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy 2016. Przeciwnikami biało-czerwonych będą futboliści z Gibraltaru. "Jesteśmy przygotowani do tego meczu" - zapewnia trener Polaków, Adam Nawałka.

W dwóch ostatnich spotkaniach nie mogliśmy zagrać w najmocniejszym składzie. Jednak teraz inaczej do tego podchodzimy. Ubolewamy nad tym, że nie może zagrać Piszczek, bo to jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie. Jednak jego absencja jest szansą dla kogoś innego. Ta wyselekcjonowana grupa jest gotowa, aby podjąć walkę w eliminacjach - ocenił Nawałka. Nie chciał powiedzieć, w jakim składzie biało-czerwoni wybiegną na murawę. Mogę jedynie zdradzić, że w bramce stanie Wojtek Szczęsny. Pozostali zawodnicy dowiedzą się w niedzielę - mówił. Od początku chcemy narzucić własny styl gry i agresywnie przechodzić do ataków. Nie ukrywamy, że przyjechaliśmy tu po trzy punkty - zapewniał.

Wieczorne spotkanie będzie pierwszym reprezentacji Polski o stawkę, od kiedy kadrę prowadzi Nawałka. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać nie tylko z kontuzjowanego Łukasza Piszczka, ale też wracającego do dawnej dyspozycji Jakuba Błaszczykowskiego.

W październiku Polaków czekają kolejne mecze eliminacji -  z Niemcami i Szkocją.

(mn)