Kierowcy teamu Audi Mike Rockenfeller, Timo Bernhard i Romain Dumas wygrali 78. edycję 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Z powodu awarii silników, imprezy nie ukończyła żadna z trzech ekip Peugeota.

Zwycięzcy, jadący Audi R15 TDi, przez 24 godziny przejechali 5410,71 km, najdłuższy dystans w dotychczasowej historii wyścigu. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Andre Lotterera, Marcela Faesslera i Benoita Treluyera, na trzecim - Toma Kristensena, Dindo Capello i Allana McNisha (oba zespoły Audi R15).

Niemiecki team poprzednio wygrał wyścig w 2006 roku, w latach 2007-2009 triumfowali kierowcy Peugeota, jeżdżący modelem 908 HDi-FAP. Rockenfeller jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych świata, w tym roku wygrał już 24-godzinny wyścig na torze Daytona w USA.

W sobotę na początku wyścigu groźnie wyglądający wypadek miał mistrz świata Formuły 1 z 1992 roku Brytyjczyk Nigel Mansell, który w Le Mans startował po raz pierwszy w karierze z synami Gregiem i Leo w załodze. Mansell wypadł z trasy i rozbił swój samochód Ginetta-Zytek o barierę zabezpieczającą. 56-kierowca został odwieziony do szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili żadnych groźnych obrażeń.

Wyniki 78. edycji 24 Le Mans:

1. Mike Rockenfeller, Timo Bernhard (obaj Niemcy), Romain Dumas (Francja) Audi Sport North America Audi R15 TDI 397 okrążeń
2. Andre Lotterer (Niemcy), Marcel Faessler (Szwajcaria), Benoit Treluyer (France) Audi Sport Team Joest Audi R15 TDI 396 okrążeń
3. Tom Kristensen (Dania), Dindo Capello (Włochy), Allan McNish (Szkocja) Audi Sport Team Joest Audi R15 TD 394 okrążeń
4. Soheil Ayari, Didier Andre (obaj Francja), Andrew Meyrick (Wielka Brytania) AIM Team Oreca Oreca 01 AIM 369 okrążeń
5. Nick Leventis, Danny Watts (obaj Wielka Brytania), Jonny Kane (Irlandia Północna) Strakka Racing HPD ARX-01c 367 okrążeń
6. Harold Primat (Szwajcaria), Stefan Muecke (Niemcy), Adrian Fernandez (Meksyk) Aston Martin Racing Lola-Aston Martin LMP1 365 okrążeń