Słynny amerykański piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista Stevie Wonder wniósł pozew o rozwód ze swoją drugą żoną, projektantką mody Kai Millard Morris. 62-letni Wonder powołał się na niemożliwe do pogodzenia różnice charakterów. Poinformował też, że pozostaje w separacji z żoną od października 2009 roku.

Wonder (prawdziwe nazwisko Stevland Hardaway Morris) poprosił sąd o zgodę na wspólne sprawowanie z Millard opieki nad dwoma synami, 10-letnim Kailandem i 7-letnim Mandlą.

Wonder, który stracił wzrok wkrótce po przyjściu na świat, podpisał dokumenty sądowe odciskami palców. Zgodził się wspierać finansowo żonę i dzieci wnioskując równocześnie o wyłączenie jego dochodów po separacji ze wspólnego majątku.

Artysta ożenił się z Millard Morris we wrześniu 2001 r. W latach 1970-72 był żonaty z piosenkarką Syreetą Wright. Pozostawał też w innych nieformalnych związkach, z których ma siedmioro dzieci.

Wonder jest autorem licznych przebojów, takich jak "Superstition", "Sir Duke", "I Wish", "I Just Called to Say I Love You" i "Isn't She Lovely." Zdobył 22 nagrody Grammy i specjalną nagrodę Grammy za całokształt twórczości.