Prezenter pogody zachwycił internautów. Wszystko przez nazwę miejscowości

Czwartek, 10 września 2015 (07:15)

"Piękne", "szacunek", "niesamowite" - tak internauci komentują prognozę pogodę w wykonaniu brytyjskiego prezentera Liama Duttona. Wszystko za sprawą nazwy miejscowości, którą bez zająknięcia udało mu się wymówić. Chodzi o Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, która znajduje się w Walii.

Miejscowość - która w nazwie ma aż 58 liter - znalazła się w prognozie pogody nie bez powodu. We wtorek było to jedno z najcieplejszych miejsc w Wielkiej Brytanii. Temperatura wyniosła 21 st. Celsjusza.

Prezenter pogody w telewizji Channel 4 News Liam Dutton w czasie programu stanął na wysokości zadania i bez zająknięcia wymówił nazwę. Internauci zwracają nawet uwagę, że zrobił to z gracją i... kamienną twarzą.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch to mała miejscowość w północno-zachodniej Walii, znajdująca się na wyspie Anglesey. Nazwa miejscowości jest najdłuższą w Europie i jedną z najdłuższych na świecie. Oznacza dokładnie: "Kościół Mariacki w dziupli białej leszczyny w pobliżu gwałtownego wiru i kościoła św.Tysilio w czerwonej jaskini".

(abs)

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka