Chewbacca aresztowany na Ukrainie, bo... agitował za Lordem Vaderem

Poniedziałek, 26 października 2015 (19:30)

Odeska policja zatrzymała mężczyznę przebranego za Chewbaccę - jednego z bohaterów "Gwiezdnych wojen". Według funkcjonariuszy strój aresztowanego był dowodem... agitacji wyborczej.

Mężczyzna przebrany za popularnego kudłacza z filmów George'a Lucasa wybrał się do miasta, by zagłosować w wyborach na mera Odessy. Zainteresowała się nim policja, ponieważ w o tę funkcję walczył inny bohater "Gwiezdnych wojen" - Lord Vader. Policja uznała, że mężczyzna w stroju Chewbacci promuje swojego "kolegę" i aresztowała go, gdy odmówił pokazania swoich dokumentów.

Mężczyzna twierdzi, że jego przebranie nie miało niczego wspólnego z agitacją. Mój strój cieszy się popularnością wśród dzieci. Rodzice, którzy zabierali je ze sobą na wybory, mogli zrobić im zdjęcia ze mną - tłumaczył Chewbacca.

Po kilku godzinach spędzonych na sali sądowej mężczyzna dostał mandat za utrudnianie działań policji. Grzywna wynosi ponad 400 hrywien, czyli około 70 złotych. Nie zapłacił jej od razu, ponieważ powiedział policjantom, że jego pieniądze są "w międzygalaktycznym banku, który nie ma żadnych filii na tej planecie".

Ostatecznie należący do Internetowej Partii Ukrainy Lord Vader nie został wybrany na mera Odessy. Według wstępnych danych wczorajsze wybory wygrał dotychczasowy burmistrz, Giennadij Truchanow. W głosowaniu zdobył 51,5 proc. głosów. 

Odeska policja aresztowała Chewbakkę. Przebieraniec chciał głosować, a dostał mandat /

Źródło: News Channel "24"/x-news/Independent

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

RMF24