Dzisiaj (26 maja) ruszają Targi Książki w Warszawie

Czwartek, 26 maja (11:12)

Targi książki w Warszawie odbywają się po raz 12. Potrwają do 29 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Placu Defilad. Tegorocznym gościem honorowym jest Norwegia.

"Marzenie jest w nas" – tak swój program zatytułowali Norwegowie, zaproszeni w tym roku jako goście honorowi 12. Warszawskich Targów Książki.

Do Warszawy przyjechało  30 norweskich autorek i autorów, którzy wezmą udział w blisko 50 wydarzeniach literackich w ciągu czterech targowych dni.

Z polskimi czytelnikami na WTK spotkają się twórcy specjalizujący się w najróżniejszych gatunkach – od literatury dziecięcej i młodzieżowej, poprzez literaturę faktu, beletrystykę, po powieść graficzną i poezję .

Wydarzenia na targach


Targom Książki w Warszawie będzie towarzyszyć rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Na scenach i w salach konferencyjnych równolegle będą odbywały się dyskusje, panele oraz spotkania z autorami. Swoją obecność zadeklarowało ponad 400 wystawców. Zaplanowano ponad 100 spotkań, wśród nich: program przeznaczony dla dzieci i młodzieży, program zatytułowany "Zaczytana Warszawa" oraz spotkania w ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczne Warszawskie Targi Książki odbędą się na Placu Defilad oraz w Pałacu Kultury i Nauki (w kilku poprzednich latach odbywały się one na Stadionie Narodowym).


Równolegle z Targami Książki rozstrzygnie się konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, którego celem jest wyłonienie najlepszych polskich powieści kryminalnych wydanych od 10 września 2021 do 8 kwietnia 2022 roku. 

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów i program  Warszawskich Targów Książki>>>>>


Artykuł pochodzi z kategorii: Warszawa

Renata Gaweł