Wybieracie się na rodzinne wczasy i planujecie podróżować autem? Świetny pomysł, ale w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo. Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu, a także poszukać rozwiązań gwarantujących ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Sprawdzenie auta przed wyjazdem na wczasy to konieczność

Przygotowanie samochodu do dłuższego wyjazdu, np. za granicę, powinniśmy zacząć ze sporym wyprzedzeniem. Może się okazać, że w trakcie czynności na jaw wyjdą usterki, których naprawa zajmie więcej czasu. Przed podróżą zdecydowanie zaleca się oddanie samochodu do warsztatu na rutynowy, kompletny przegląd. To szczególnie ważne, gdy ostatni przegląd był wykonywane wiele miesięcy wcześniej.

Pokonanie dłuższej trasy wymaga bezkompromisowego bezpieczeństwa. W samochodzie należy więc dokładnie sprawdzić układ hamulcowy - stan klocków, tarcz i poziom płynu hamulcowego. Należy zweryfikować również układ elektroniczny i nigdy nie lekceważyć jakichkolwiek błędów, które pokazuje komputer pokładowy. 

Choć w Polsce dużą popularnością cieszą się opony uniwersalne, wielosezonowe, warto wymienić je w samochodzie na takie, które dostosowane są do aktualnej pory roku. Przed wyjazdem dobrze będzie zadbać też o elementy eksploatacyjne. Można wymienić olej, filtr kabinowy, upewnić się, czy klimatyzacja działa sprawnie i nie wymaga nabicia, a także sprawdzić stan wycieraczek samochodowych. 

Bezpieczna wycieczka samochodem to dobrze zaplanowana podróż

Wyjazd na wczasy za granicę własnym pojazdem zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Nawet najlepiej przygotowany do jazdy samochód może ulec kolizji na skutek własnego błędu czy nieodpowiedniego zachowania pozostałych kierowców. 

Na szczęście możesz się ubezpieczyć również na takie okoliczności. Znacznie pewniej i bezpieczniej poczujesz się, wykupując ubezpieczenie assistance za granicą. W ramach ubezpieczenia otrzymasz kompleksową pomoc techniczną, logistyczną i prawną. W zależności od typu produktu możesz liczyć na holowanie, pomoc w naprawie pojazdu, znalezieniu kierowcy i zakwaterowania, a także wsparcie informacyjne i medyczne. Wbrew pozorom wykupienie assistance nie musi być drogie, dlatego warto rozważyć zakup polisy w trakcie przygotowań do bardziej wymagającej podróży samochodem.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA w Sopocie