W sobotnim meczu piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Pogonią Szczecin 0:0. Gliwicki klub jest niepokonany od 9 spotkań.

W początkowych minutach spotkania Piast przeprowadził trzy groźne akcje, ale bez efektu. Z kolei w 28. minucie ładnie uderzył z dystansu Kamil Grosicki, ale na posterunku był Frantisek Plach.

Także drugą połowę Piast zaczął od zdecydowanego ataku. W 46. min mogło być 1:0 - niemal z linii końcowej boiska Hiszpan Jorge Felix posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak dwóch jego kolegów z drużyny nie zdołało jej skierować do siatki. Ok. 60 sekund później z bliska strzelił ponad bramką Gabriel Kirejczyk.

Akcje te nie okazały się zwiastunem ciekawszej drugiej odsłony. Inicjatywę przejęli "Portowcy", długimi okresami utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

Gliwiczanie mogli mówić o szczęściu w 87. min. Po dobrym prostopadłym podaniu Słoweńca Luki Zahovica piłka trafiła do Alexandra Gorgona, ale ten będąc w polu karnym uderzył w boczną siatkę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Piast mógł zdobyć gola, jednak Grzegorz Tomasiewicz uderzył niecelnie. Dwie minuty później gracze z Górnego Śląska znowu przeprowadzili groźną akcję, ale Szczepan Mucha źle zachował się w polu karnym i stracił piłkę.

Gliwiczanie do dziewięciu przedłużyli serię spotkań bez porażki.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0.

Żółta kartka - Piast Gliwice: Michael Ameyaw. Pogoń Szczecin: Danijel Loncar.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4 665.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (72. Alex Sobczyk), Arkadiusz Pyrka - Jorge Felix (66. Szczepan Mucha), Gabriel Kirejczyk (72. Tom Hateley).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Danijel Loncar, Leonardo Koutris (84. Leo Borges) - Sebastian Kowalczyk (84. Rafał Kurzawa), Wahan Biczachczjan (66. Luka Zahovic), Mateusz Łęgowski (66. Alexander Gorgon), Damian Dąbrowski, Kamil Grosicki - Pontus Almqvist (75. Marcel Wędrychowski).