Kolejne zatrzymania mundurowych w śledztwie korupcyjnym prowadzonym przeciwko rzeszowskiemu lekarzowi. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w ręce Biura Spraw Wewnętrznych Policji wpadli tym razem funkcjonariusze z Jasła i Krosna.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, korupcyjne zarzuty usłyszało 7 czynnych policjantów i 2 emerytowanych funkcjonariuszy z Jasła i Krosna. To działania w śledztwie prowadzonym przeciwko psychiatrze z Rzeszowa, który przyjmował łapówki za wystawianie fikcyjnych zaświadczeń. 

Policjantów zatrzymano i doprowadzono do prokuratury, a emerytowani mundurowi otrzymali wezwania. Podczas przesłuchania nie przyznali się do zarzutów. Złożyli też wyjaśnienia, które będą weryfikowane. 
Po przesłuchaniu mundurowych zwolniono. Prokurator zawiesił ich jednak w czynnościach. Wobec nich wszczęte też zostało postępowanie wewnętrzne w policji. 

W śledztwie prowadzonym przeciwko psychiatrze jest już ponad 170 podejrzanych. To nie tylko policjanci, ale także strażacy, oficerowie służb specjalnych czy zawodowi żołnierze. Potrzebowali udokumentowanych wizyt u psychiatry, by móc starać się o wyższe dodatki za pracę w warunkach szkodliwych lub o podwyższenie emerytury. 

Z ustaleń śledztwa wynika, że za łapówki w kwocie od 50 do 100 złotych lekarz do kart zdrowia wpisywał informacje o stanie zdrowia psychicznego pacjentów, choć ich nie badał. Psychiatra usłyszał już ponad 270 zarzutów korupcyjnych.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: