Poznań: Gaudi w Centrum Kultury Zamek

Piątek, 4 marca (18:22)

Już jutro w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu rusza wystawa makiet, rysunków, rzeźb Antonio Gaudiego. To pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań architekta.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping) genialnego hiszpańskiego architekta.

Zwiedzający zapoznają się z projektami Gaudiego od spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.

Wystawie będą towarzyszyły wykłady, spotkania oraz lekcje dla szkół.

Organizatorzy zapraszają też na wystawy towarzyszące. Na pierwszej zobaczyć będzie można wybór rysunków architektonicznych budowy i licznych przebudów Zamku Cesarskiego. Druga będzie stanowić okazję do zastanowienia się nad związkami świata przyrody ze sztuką i architekturą, biorąc za punkt wyjścia fotografie owadów.

Bilet normalny na wystawę kosztuje 30 zł, ulgowy 25 zł, a bilety grupowe to koszt 20 zł.

Dla wszystkich obywatelek i obywateli Ukrainy, tych mieszkających w Polsce już od jakiegoś czasu i tych, którzy do naszego kraju właśnie przyjeżdżają, bilety na ekspozycję będą za symboliczną złotówkę.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Poznań

Nicole Makarewicz