Kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że wypłacone środki mogą zostać wykorzystane wyłącznie na określone cele. W tym przypadku jest to zakup mieszkania, działki lub domu, czy też remont/modernizacja nieruchomości.

Warunki tego rodzaju zobowiązania obejmują między innymi zabezpieczenie długu w postaci hipoteki, co oznacza ograniczone prawo rzeczowe do nieruchomości (tego rodzaju pożyczkę korzystnych warunkach oferuje np. bank Millennium). Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem to rozwiązanie dla osób, które szukają stabilnego rozwiązania, umożliwiającego sfinansowanie wymarzonego lokalu.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem 2022

Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, może on zostać zaciągnięty w polskiej walucie lub w innej pod warunkiem, że otrzymujemy w niej wynagrodzenie. Jeżeli chodzi o obcą walutę, wysokość raty zależy nie tylko od oprocentowania, ale również od aktualnego kursu walutowego.

Każdy bank posiada inne kryteria dotyczące warunków, jakie trzeba spełnić ubiegając się o kredyt hipoteczny. Wśród nich możemy wymienić między innymi:

 • Wysoka zdolność kredytowa;
 • Pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK);
 • Posiadanie wkładu własnego lub wyrażenie gotowości do zabezpieczenia części wkładu własnego w inny, akceptowalny przez bank sposób;
 • Nieprzekraczanie progu wiekowego;
 • Złożenie kompletnego wniosku kredytowego z wszystkimi wymaganymi załącznikami;
 • Uzyskiwanie dochodu z akceptowanego przez bank źródła;
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa;
 • Zabezpieczenie kredytu hipotecznego w wymagany przez bank sposób (dodatkowe ubezpieczenia, wpis hipoteki do księgi wieczystej na rzecz banku).

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem ranking

Dzięki rankingom kredytów hipotecznych możemy w szybki sposób znaleźć najkorzystniejsze zobowiązanie. Znajdują się tam aktualne na rynku oferty, a także porównanie ich warunków (wysokość oprocentowania, wysokość rat miesięcznych oraz prowizja). W rankingach zawarty jest między innymi kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, kalkulator oraz wiele innych ułatwień umożliwiających wyliczenie kosztów. Musimy jedynie określić kwotę, której potrzebujemy oraz czas na jaki chcemy wziąć pożyczkę. Nie musimy samodzielnie wyszukiwać ofert oraz ich porównywać, ranking przedstawi wszystko w prosty i czytelny sposób. Dzięki temu wybierzemy najtańszy kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem na rynku.

Jakie korzyści czerpiemy korzystając z rankingów?

 • Korzystne oprocentowanie kredytu hipotecznego;
 • Najniższą lub zerową prowizję;
 • Konkurencyjne RRSO kredytu hipotecznego;
 • Najniższy koszt całkowity kredytu.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem czy zmiennym?

Oprocentowanie to jeden z głównych warunków, które decydują o wyborze danej oferty kredytowej. Do wyboru mamy dwie możliwości i każda z nich ma swoje zalety, ale też minusy.

Czym różni się stałe oprocentowanie od zmiennego?

 • Kredyt hipoteczny - oprocentowanie stałe

Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na stabilizacji. Wysokość rat takiego kredytu (podczas obowiązywania stałej stopy) nie zwiększy się ani nie obniży bez względu na zmienną sytuację ekonomiczną. Popularną jest oferta BNP Paribas: kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem.

Wszystko określone jest przez umowę kredytową. Minusem jest brak zmian, kiedy stopa procentowa zdecydowanie spada. Jednak w sytuacji, gdy wskaźnik WIBOR znacząco skacze, nie ma również możliwości zmiany oprocentowania.

 • Kredyt hipoteczny - oprocentowanie zmienne

Takie rozwiązanie może wiązać się ze wzrostem wysokości rat. Trzeba to wziąć pod uwagę, że wraz ze zmianą sytuacji ekonomicznej możemy narazić się na uszczuplenie budżetu domowego. Warto więc przed podjęciem decyzji śledzić jak wygląda sytuacja ekonomiczna i kursy walut jeżeli decydujemy się na pożyczkę w innej walucie. Wszystko zależy jednak od tego, na ile lat zaciągniemy pożyczkę, ponieważ w przypadku kredytów na kilkadziesiąt lat będzie trudno przewidzieć, jak będą zmieniać się stopy procentowe.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Kalkulator

Taki kalkulator umożliwia symulację kosztów, jakie poniesiemy decydując się na kredyt hipoteczny. Pozwala między innymi na obliczenie, jak długo będziemy spłacać kredyt, sprawdzenie pełnej kwoty zobowiązania i wysokości odsetek. Dzięki temu z rankingów kredytów hipotecznych wybierzemy najlepszą na rynku ofertę. Co więcej, ocenimy swoje możliwości finansowe i zdecydujemy się na konkretną nieruchomość na miarę naszej sytuacji. Warto szczegółowo przemyśleć wybór mieszkania i kredytu biorąc pod uwagę rosnącą inflację i stopy procentowe.