​Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Sąd aresztował go na trzy miesiące

Poniedziałek, 16 maja (14:45)

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy rannemu usłyszał mężczyzna, który na początku maja w miejscowości Zakręcie na Lubelszczyźnie potrącił mężczyznę prowadzącego rower. Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali go po publikacji zdjęć z kamer monitoringu.

Mężczyźnie ogłoszone zostały trzy zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny, tymczasowy areszt - poinformował RMF24 zastępca prokuratora rejonowego w Krasnymstawie prok. Jakub Litwińczuk.

Do wypadku doszło w nocy 5 maja na drodze krajowej 17. Z ustaleń policjantów wynika, iż prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy, a kierujący odjechał. Życia 66-latka nie udało się uratować.

Funkcjonariusze zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, iż sprawca poruszał się samochodem marki Renault Master. Policja opublikowała wizerunek sprawcy i pojazdu. Sprawcą wypadku okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Samochód odnaleziono na posesji jego brata.

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Artykuł pochodzi z kategorii: Lublin

Małgorzata Wosion

RMF24