Dwóch Polaków na podium w Kuusamo: Zobaczcie skoki Kamila Stocha i Piotra Żyły! [WIDEO]

Sobota, 24 listopada 2018 (21:57)

Sześciu Polaków zobaczyliśmy na skoczni Rukatunturi w sobotnim konkursie Pucharu Świata. Przed tymi zawodami żaden z nich nie zdołał wywalczyć w Kuusamo miejsca w pierwszej trójce. Tym razem na podium wskoczyło aż dwóch! Kamil Stoch uzyskał odległość 140,5 m i uplasował się na drugiej pozycji, Piotr Żyła wylądował na 136. metrze i najniższym stopniu podium! Konkurs wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył 138,5 m. Zobaczcie skoki czołowej trójki z Kuusamo!

Konkurs PŚ w Kuusamo: Kamil Stoch i Piotr Żyła na podium!

Doskonały występ Kamila Stocha i Piotra Żyły w konkursie Pucharu Świata w fińskim Kuusamo! Stoch skoczył 140,5 m i uplasował się w zawodach na drugiej pozycji, Żyła wylądował na 136. metrze i najniższym stopniu podium! Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył 138,5 m. czytaj więcej

Rozpoczęcie sobotnich zawodów długo stało pod znakiem zapytania: wszystko przez zbyt silny wiatr, który na skoczni Rukatunturi nie jest żadnym zaskoczeniem.

Najpierw uniemożliwił przeprowadzenie kwalifikacji w piątek, później to samo stało się w sobotni poranek. Kwalifikacje miały odbyć się po południu - najpierw były przesuwane, ostatecznie organizatorzy zupełnie z nich zrezygnowali.

Opóźniał się również sam konkurs, ale ostatecznie udało się go przeprowadzić. Już przed startem rywalizacji organizatorzy zdecydowali jednak, że zawodnicy oddadzą tylko po jednym skoku.

Zobaczcie próby najlepszych zawodników konkursu: Ryoyu Kobayashiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły!


Artykuł pochodzi z kategorii: Zimowe zmagania Polaków. Sezon 2018/19

Edyta Bieńczak