Piotr Żyła uzyskał 145,5 m i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. W pierwszej serii wystąpi pięciu Polaków, w tym dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Drugi był Austriak Manuel Poppinger - 141 m, a trzeci Japończyk Taku Takeuchi - 140,5 m.

Awans do pierwszej serii wywalczyli wszyscy Polacy. Dziesiąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł - 138 m, 29. Maciej Kot - 133 m i 34. Jan Ziobro - 131 m.

Stoch znalazł się w czołowej "10" Pucharu Świata i nie musiał się kwalifikować. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi jest aktualnie w klasyfikacji pucharowej 11., ale w Willingen nie startuje kontuzjowany Szwajcar Simon Ammann.

Polak uzyskał 141 m. Najdalej z czołówki PŚ, która nie musi walczyć o prawo startu w konkursie, poleciał lider klasyfikacji Austriak Stefan Stefan Kraft - 147 m. Nieźle wypadł Niemiec Severin Freund - 137,5 m, słabiutko Słoweniec Peter Prevc - 115,5 m.

Kwalifikacje rozgrywano przy silnym wietrze pod narty.

Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 15.