Tunezyjska policja zatrzymała 21 osób, które były bezpośrednio zamieszane w zamach na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z 18 marca zginęło 21 zagranicznych turystów. .

Zatrzymane w ostatnim czasie osoby wchodziły w skład dwóch komórek terrorystycznych, które pomogły w przygotowaniu zamachu, a także które planowały ataki na komisariaty policji. Osoby te zajmowały się m.in. transportem broni czy też ukrywaniem osób zamieszanych w atak. Liczba zatrzymanych w związku z atakiem terrorystycznym wzrosła do 46. 

MSW o krwawy zamach na turystów oskarżyło dżihadystyczną organizację Okba Ibn Nafaa. Jej szef został zabity wraz z kilkoma innymi członkami tej grupy w ubiegłym tygodniu podczas operacji antyterrorystycznej w regionie Kafsa, w środkowo zachodniej części kraju. 

21 ofiar ataku

18 marca uzbrojeni w karabiny Kałasznikowa napastnicy zaatakowali będące jedną z największych atrakcji turystycznych Tunisu Muzeum Bardo. Zginęło 21 cudzoziemców i tunezyjski policjant. Wśród zabitych byli m.in. turyści z Polski, Japonii, Francji i Włoch. Podczas operacji sił specjalnych zginęli też dwaj napastnicy.

(mal)