Czesław Renkiewicz z komitetu "Suwałki - Wizja Gajewskiego" zdobył 70 procent głosów i już w pierwszej turze wygrał wybory na prezydenta Suwałk - takie nieoficjalne informacje zdobyła w Miejskiej Komisji Wyborczej w Suwałkach Polska Agencja Prasowa. Frekwencja wyborcza wyniosła w Suwałkach 41 procent.

Czesław Renkiewicz jest zastępcą prezydenta Suwałk. Startował z bezpartyjnego komitetu związanego z byłym prezydentem miasta Józefem Gajewskim, który w lipcu tego roku zmarł nagle na wakacjach we Włoszech.

Wyniki nieoficjalne:

Czesław Renkiewicz - 15 647 głosów - 70,3 proc.

Grzegorz Mackiewicz (PiS) - 3 951 głosów - 17,8 proc.

Agnieszka Rzatkowska (PO) - 1984 głosów - 9 proc.

Bogdan Wieczorek (Kiper) - 367 głosów - 1,7 proc.

Lewicowe komitety wygrały wybory do rady miejskiej

Komitet "Suwałki - Wizja Gajewskiego" wygrał wybory do rady miejskiej w Suwałkach, wprowadzi do niej 10 z 23 radnych - wynika z nieoficjalnych informacji z Miejskiej Komisji Wyborczej w Suwałkach. Na drugim miejscu z 4 mandatami znalazł się kolejny lokalny komitet "Blok Samorządowy". 4 mandaty otrzymało także PiS, 3 mandaty - SLD i 2 mandaty - PO.

Lewicową koalicję miejską tworzyły dotąd "Suwałki - Wizja Gajewskiego", Blok Samorządowy" i SLD, które w sumie zdobyły teraz 17 z 23 mandatów w radzie.

Frekwencja wyniosła 41 procent.