Mieszkańcy Rzeszowa wybierają nowego prezydenta miasta

Niedziela, 13 czerwca (07:27)

O godzinie 7:00 w Rzeszowie rozpoczęły się przedterminowe wybory prezydenta miasta. Muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł Covid-19.

O fotel prezydenta miasta rywalizują: Grzegorz Braun (KWW Grzegorz Braun-Konfederacja), Konrad Fijołek (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa 2.0), Ewa Leniart (KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów) i Marcin Warchoł (KW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc - dla Rzeszowa).

Uprawnionych do głosowania jest 147 889 wyborców.

Głosowanie odbywa się w 100 lokalach wyborczych.

Głosować będzie można do godziny 21:00.

Udający się do lokali wyborczych powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wybory w cieniu pandemii

W związku z pandemią podczas głosowania obowiązują obostrzenia sanitarne. Wyborca przebywając na terenie lokalu wyborczego powinien mieć osłonięte maseczką usta i nos. Wyjątkiem jest uchylenie maseczki na prośbę komisji wyborczej podczas identyfikacji przy wydawaniu karty do głosowania.

W każdym lokalu wyborczym znajdą się środki do dezynfekcji rąk. Na wyborców będą czekać zdezynfekowane długopisy. Lokale wyborcze będą regularnie wietrzone. Należy także pamiętać o obowiązku zachowywania dystansu 1,5 m między osobami, zarówno w lokalu wyborczym, jak i podczas ewentualnego oczekiwania przed nim.


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Wybory prezydenta Rzeszowa

Joanna Potocka