Dotychczasowi posłowie, samorządowcy, nauczyciele i rolnicy znaleźli się m.in. na szczecińskiej liście kandydatów PiS w wyborach do Sejmu. W czwartek w Szczecinie zaprezentowano kandydatów do Sejmu i Senatu.

Dotychczasowi posłowie, samorządowcy, nauczyciele i rolnicy znaleźli się m.in. na szczecińskiej liście kandydatów PiS w wyborach do Sejmu. W czwartek w Szczecinie zaprezentowano kandydatów do Sejmu i Senatu.
PiS zaprezentowało kandydatów do Sejmu /Bartłomiej Zborowski /PAP

Chcemy zaprezentować drużynę, z którą chcemy pójść do wyborów 25 października, aby pokornie i bez żadnego triumfalizmu zabiegać o głosy mieszkańców okręgu szczecińskiego - powiedział dziennikarzom na reprezentacyjnych Wałach Chrobrego obecny poseł i "jedynka" na liście Joachim Brudziński.

Wierzę głęboko w to, że jeżeli zasłużymy sobie na głosy wyborców tutaj, ale i w całym kraju, i jeżeli z woli wyborców po 25 października premiera wskaże PiS i to będzie rząd PiS (...) to zaczniemy zasypywać rowy i podziały, które w ostatnich latach w polskiej polityce się pojawiły. Będzie to czas budowy wspólnoty - kontynuował Brudziński.

Składam taką deklarację, że dla Szczecina i Pomorza Zachodniego, które nie mają żadnych barw partyjnych, będziemy współpracować z każdym, kto do takiej współpracy będzie gotowy i naszą wyciągniętą rękę podejmie - dodał Brudziński.

Z kolei obecny poseł PiS i "dwójka" na liście Leszek Dobrzyński podkreślił, że kandydaci to społecznicy, którzy pracują nie tylko dla siebie, ale również dla innych.

Trzecie miejsce na liście ma przewodniczący szczecińskiej rady miejskiej, który bez powodzenia walczył o fotel prezydenta miasta w poprzednich wyborach, Artur Szałabawka. Na czwartym miejscu jest obecny poseł ze Stargardu Szczecińskiego Michał Jach, a za nim wieloletni samorządowiec i obecna radna sejmiku Halina Szymańska. Na kolejnym miejscu listy jest b. poseł i senator, a obecnie radny sejmiku Krzysztof Zaremba.

Do Senatu z okręgu nr 97 startuje radny sejmiku Kazimierz Drzazga, a z okręgu 98 rolnik i lider protestów rolniczych w Szczecinie Edward Kosmal.
W okręgu szczecińskim do zdobycia jest 12 mandatów. Stąd cztery lata temu PO wprowadziła do Sejmu siedmiu posłów, PiS trzech, Ruch Palikota jednego i SLD jednego.

(mal)