Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało spot wyborczy skierowany do wolontariuszy, który ma zachęcać ich m.in. do aktywności w mediach społecznościowych. "Mam nadzieję, że ten bardzo nowoczesny spot zachęci wszystkich do działania i będziemy mogli wspólnie bardzo dużą drużyną namawiać do dobrych zmian dla Polski" - podkreślił szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski.

Trwający niespełna półtorej minuty klip namawia do aktywności na rzecz Prawa i Sprawiedliwości m.in. w mediach społecznościowych.

Jedyna szansa, by coś zmienić, to nasza wspólna ciężka praca. I nieprzespane noce. Wiele... wiele... wiele nieprzespanych nocy - słyszymy głos lektora, który wskazuje następnie, "co możesz zrobić, by pomóc".

Po pierwsze: Zaangażuj znajomych, którzy są przekonani. To my dziś, w czasie nowych mediów, jesteśmy serwisem informacyjnym - przekonuje lektor i zachęca: Wyślij filmik do znajomych. Wrzuć im na walla lub zatweetuj.

Są i dalsze rady: Zagadaj ze znajomym, który wiesz, że się waha. Daj mu konkretne argumenty. Napisz status na Facebooku. Wejdź w dyskusję z hejterami. Spokojnie. Złe emocje działają tylko na ich niekorzyść. Bądź merytoryczny.

A teraz powtórz to. Jeszcze raz i jeszcze raz. Tylko tak, by nie wszyscy znajomy zablokowali cię na fejsie - radzi lektor.

Kolejny krok to przejście z rzeczywistości wirtualnej do realnej: Zadzwoń do znajomego. Może nawet do takiego, z którym dawno nie rozmawiałeś.

Wszystko rozstrzygnie się 25 października. Czasu jest mało. Do dzieła. Damy radę - przekonuje lektor.

(edbie)