Grzegorz Schetyna: Potrzebna jest nowa Platforma, nowe wyzwanie

Poniedziałek, 26 października 2015 (00:22)

"Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym, co przed nami" – powiedział Grzegorz Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Kielcach. Według sondażu Ipsos wybory parlamentarne wygrało PiS (39,1 proc. poparcia) przed PO (23,4 proc.). "Potrzebna jest nowa Platforma, nowe wyzwanie. Jesteśmy po 15 latach, ta partia rzeczywiście przeżyła bardzo wiele i wiele dla Polski zrobiła dobrego, a dzisiaj przegrywa wybory i trzeba z tego trzeba wyciągnąć wnioski" – dodał Schetyna.

Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach i obiecuję całej Polsce i całej Platformie, że wszyscy mamy trzy lata do wyborów samorządowych i zrobimy wszystko, i wam to obiecuję, że te wybory wygramy - przekonywał Grzegorz Schetyna. Dodał, że PO będzie gotowa do wyborów w 2018 roku .

Ja bym poczekał z komentarzami, oceną i analizą. Wtorek (kiedy PKW może podać oficjalne wyniki) będzie takim momentem, w którym będzie można na to spokojnie spojrzeć. Dzisiaj będzie dużo emocji jeszcze, to ciągle sondaże, jednoznaczne, ale ciągle sondaże, więc poczekajmy i miejmy dystans do tego. W emocjach rzeczy wyglądają inaczej - zauważył Schetyna.

Według szefa MSZ otwartym pytaniem pozostaje, czy PiS stworzy rząd samodzielnie. To ważne dla jakości polskiej demokracji przez najbliższe lata - uznał Schetyna. Dzisiaj trudny wieczór, jutro ciężki dzień, a we wtorek wszystko się otworzy - ocenił.

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Wybory parlamentarne 2015

RMF24-PAP