Olechowski poprze Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich

Czwartek, 24 czerwca 2010 (12:01)

Andrzej Olechowski poinformował, że poprze w II turze wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Na kandydata PO postawiło także Stronnictwo Demokratyczne, które w kampanii prezydenckiej wspierało Olechowskiego.

Będę głosował na Bronisława Komorowskiego. Podjąłem taką decyzję, ponieważ wybór tego kandydata łączy się dla mnie i dla Polski z mniejszym ryzykiem - powiedział Olechowski na konferencji prasowej. Jego zdaniem, ważne jest, by osoba, która zostanie prezydentem, wykorzystała szanse stojące przed Polską i działała na rzecz modernizacji kraju.

Szef SD Paweł Piskorski powiedział, że decyzja o poparciu Komorowskiego w II turze wyborów została podjęta na środowym posiedzeniu Zarządu Głównego ugrupowania. Mówię to bez zachwytu, z wątpliwościami nie dlatego, że Bronisław Komorowski jest dla nas osobą nieznaną. Znamy go (...) od wielu lat, lubimy i szanujemy. Ale dlatego, że w czasie kampanii wyborczej zdarzało się jemu osobiście i jego formacji politycznej, bądź wypowiadać równego rodzaju poglądy i gafy (...) bądź też (...) chwalić się i zmierzać do pokazywania jak w Polsce monopol utwierdzony przez PO będzie rzeczą skuteczną i dobrą dla ludzi - mówił Piskorski.

Tłumaczył, że partia podjęła właśnie taką decyzję, gdyż kontrkandydatem Komorowskiego jest polityk, który chce wprowadzić "iluzję IV RP". Jak mówił, w takiej konfrontacji "głos partii" musiał paść na Komorowskiego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Wybory prezydenckie 2010

RMF24.pl on Facebook