Drugi start Justyny Kowalczyk podczas igrzysk w Vancouver to najważniejsze dziś wydarzenie dla polskich kibiców. Dwukrotna mistrzyni świata w biegach narciarskich wystąpi w sprincie techniką klasyczną.

Justyna Kowalczyk jest bojowo nastawiona. Relacja Kuby Wasiaka

Sprint nie należy do łatwych konkurencji. Mogę się przewrócić. Wszystko może się zdarzyć. To jest sport - zastrzega Justyna Kowalczyk w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem RMF FM Kubą Wasiakiem. Zresztą silniejsze po prostu mogą okazać się rywalki, zwłaszcza Petra Majdic, która odcięta od świata przygotowuje się specjalnie do startu w sprincie.

W poniedziałek Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną. Sama zawodniczka podkreślała, że nie jest to jej ulubiony dystans. Obiecała, że w kolejnych konkurencjach będzie lepiej. Po biegu na 10 km techniką dowolną Justyna była bardzo wykończona, ale i wściekła. Po piątym miejscu pozostał duży niedosyt. Do medalu naprawdę zabrakło niewiele, dlatego na kolejne starty jest jeszcze bardziej zmobilizowana - powiedział jej fizjoterapeuta Marek Brandt.

Ze startu w sprincie zrezygnowały Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Paulina Maciuszek. Do rywalizacji mężczyzn zgłoszono natomiast Macieja Kreczmera i Janusza Krężeloka. Pierwsze biegi kwalifikacyjne rozpoczną się o 19.15. Zakończenie rywalizacji przewidziano na godz. 23.

Występ Justyny Kowalczyk zepchnął w cień inne wydarzenia z udziałem Polaków.

Wśród 45 alpejek, które wezmą udział w zjeździe będzie Agnieszka Daniel-Gąsienica. Na dystansie 1000 m zaprezentują się panczeniści: chorąży polskiej ekipy podczas uroczystości otwarcia igrzysk Konrad Niedźwiedzki oraz Maciej Ustynowicz.

Po nieudanym starcie biało-czerwonych w snowcrossie (Maciej Jodko i Mateusz Ligocki odpadli w 1/8 finału) w halfpipie wystąpi Michał Ligocki.

Starty Polaków 17/18 lutego (środa/czwartek):

finały

20.00-21.45 - narciarstwo alpejskie; zjazd K (Whistler/Creekside): Agnieszka Daniel-Gąsienica

21.30-23.00 - biegi; sprint K i M (Whistler/Olympic Park): ew. Justyna Kowalczyk, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

1.00- 3.30 - łyżwiarstwo szybkie; 1000 m M (Richmond/Olympic Oval): Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz

4.15- 5.15 - snowboard; halfpipe M (Vancouver/Cypress Mountain): ew. Michał Ligocki

pozostałe

19.15-20.00 - biegi; sprint K i M eliminacje (Whistler/Olympic Park): Justyna Kowalczyk oraz Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

22.05-00.45 - snowboard; halfpipe M eliminacje (Vancouver/Cypress Mountain): Michał Ligocki

2.15- 3.15 - snowboard; halfpipe M półfinały (Vancouver/Cypress Mountain): ew. Michał Ligocki