Zwycięzcy Tour de Pologne

Czwartek, 29 lipca 2010 (21:43)
Aktualizacja: Sobota, 7 sierpnia 2010 (20:30)
rok zawodnik kraj zespół
1928 Feliks Więcek Polska Bydgoski Klub Kolarski
1929 Józef Stefański Polska AKS Warszawa
1933 Jerzy Lipiński Polska Skoda Warszawa
1937 Bolesław Napierała Polska Polska II
1939 Bolesław Napierała Polska Syrena Warszawa
1947 Stanisław Grzelak Polska Tramwajarz Łódź
1948 Wacław Wójcik Polska Polska I
1949 Francesco Locatelli Włochy
1952 Wacław Wójcik Polska CWKS Warszawa
1953 Mieczysław Wilczewski Polska Unia Chorzów
1954 Marian Więckowski Polska CWKS Warszawa
1955 Marian Więckowski Polska CWKS Warszawa
1956 Marian Więckowski Polska CWKS Legia Warszawa
1957 Henryk Kowalski Polska Lechia Gdańsk
1958 Bogusław Fornalczyk Polska LZS Myszków
1959 Wiesław Podobas Polska CWKS Warszawa
1960 Roger Diercken Belgia
1961 Henryk Kowalski Polska Lechia Gdańsk
1962 Jan Kudra Polska Społem Łódź
1963 Stanisław Gazda Polska Start Bielsko
1964 Rajmund Zieliński Polska LZS Nowogard
1965 Józef Beker Polska LZS Mokrzeszów
1966 Józef Gawliczek Polska LZS II
1967 Andrzej Bławdzin Polska LZS Mazowsze
1968 Jan Kudra Polska Społem Łódź
1969 Wojciech Matusiak Polska Arkonia Szczecin
1970 Jan Stachura Polska Unia Oświęcim
1971 Stanisław Szozda Polska CWKS Legia Warszawa
1972 Jose Luis Viejo Hiszpania
1973 Lucjan Lis Polska Górnik Radzionków
1974 Andre Delcroix Belgia
1975 Tadeusz Mytnik Polska Flota Gdynia
1976 Janusz Kowalski Polska
1977 Lechosław Michalak Polska Polska I
1978 Jan Brzeźny Polska Polska I
1979 Henryk Charucki Polska Metalowiec
1980 Czesław Lang Polska Polska I
1981 Jan Brzeźny Polska Polska I
1982 Andrzej Mierzejewski Polska
1983 Tadeusz Krawczyk Polska Polska I
1984 Andrzej Mierzejewski Polska
1985 Marek Leśniewski Polska
1986 Marek Kulas Polska
1987 Zbigniew Piątek Polska
1988 Andrzej Mierzejewski Polska LZS I
1989 Marek Wrona Polska LZS Jelcz Oława
1990 Mieczysław Karłowicz Polska LZS Jelcz
1991 Dariusz Baranowski Polska OZKOL Wałbrzych
1992 Dariusz Baranowski Polska Soia - Górnik
1993 Dariusz Baranowski Polska Pekaes Lang Rover Legia
1994 Maurizio Fondriest Włochy Lampre
1995 Zbigniew Spruch Polska Lampre
1996 Wiaczesław Dżawanian Rosja Roslotto
1997 Rolf Jaermann Szwajcaria Casino
1998 Siergiej Iwanow Rosja TVM
1999 Tomasz Brożyna Polska Mróz
2000 Piotr Przydział Polska Mat Ceresit CCC
2001 Ondrej Sosenka Czechy CCC Mat
2002 Laurent Brochard Francja Jean Delatour
2003 Cezary Zamana Polska Action Nvidia Mróz
2004 Ondrej Sosenka Czechy Acqua e Sapone
2005 Kim Kirchen Luksemburg Fassa Bortolo
2006 Stefan Schumacher Niemcy Gerolsteiner
2007 Johan van Summeren Belgia Predictor-Lotto
2008 Jens Voigt Niemcy CSC Saxo Bank
2009 Allesandro Ballan Włochy Lampre
2010 Daniel Martin Irlandia Garmin-Transitions
2011 Peter Sagan Słowacja Liquigas

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Tour de Pologne 2010

RMF FM