Agnieszka Radwańska urodziła się 6 marca 1989 w Krakowie. Agnieszka swoją przygodę z tenisem zaczęła bardzo wcześnie, bo zaledwie w wieku czterech lat, gdy wyjechała do Niemiec razem z rodzicami. Pierwsze kroki na korcie stawiała pod okiem ojca Roberta. Profesjonalną karierę rozpoczęła w kwietniu 2005 roku.

W 2005 roku "Isia" triumfowała w juniorskim turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Po zwycięstwie w 2006 roku w juniorskim turnieju na kortach ziemnych imienia Rolanda Garrosa była już numerem jeden rankingu ITF Juniors w kategorii do 18 lat.

W tym samym sezonie awansowała do pierwszej "100" w klasyfikacji WTA Tour i otrzymała tytuł "Odkrycia Roku" kobiecego tenisa.

Swój pierwszy "dorosły" turniej wygrała w 2007 roku, zwyciężając na kortach w Sztokholmie. Od tamtego momentu siedmiokrotnie mogła cieszyć się z wygranych w zawodach WTA. Obecnie zajmuje ósme miejsce w rankingu WTA.

Największym marzeniem krakowianki jest wygrana w turnieju wielkoszlemowym. Na razie "Isia" może poszczycić się udziałem w ćwierćfinale (dwukrotnie doszła do 1/4 finału na twardych kortach w Australii i na trawiastej nawierzchni w Londynie).

Agnieszka Radwańska reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Turniej w stolicy Chin zakończyła jednak już w II rundzie.

W 2011 roku wygrała turnieje WTA - w Carlsbad, Tokio i Pekinie. Dwukrotnie dochodziła do półfinału - w Stuttgarcie i Toronto. Do końca rywalizowała o miejsce w turnieju Masters z Francuzką Marion Bartoli. Pod koniec sezonu krakowianka po raz trzeci wystąpiła w mistrzostwach świata WTA. Po raz pierwszy jednak udział w tej imprezie zapewniła sobie dzięki wspaniałej postawie na korcie. Wcześniej bowiem, z powodu kontuzji rywalek, uzupełniała stawkę zawodniczek jako rezerwowa. W Turcji Radwańska wygrała jeden mecz i niestety nie zdołała awansować do półfinału. Zaprezentowała jednak tenis na najwyższym światowym poziomie, co docenili fachowcy.

Sportowa rodzina

Radwańska pochodzi ze sportowej rodziny. Jej dziadek Władysław był hokeistą. Ojciec Robert to były tenisista, uprawiał też łyżwiarstwo figurowe.

Mama Marta jest księgową i zajmuje się finansami zawodniczki.

W sezonie 2011 starsza z sióstr zarobiła na kortach ponad 2 miliony dolarów (ocenia się, że w ciągu całej kariery Krakowianka zainkasowała blisko 7 milionów dolarów).

W tenisa gra także jej młodsza siostra, Urszula Radwańska. Wspólnie trenują, występowały również razem w turniejach deblowych. Ulubioną aktorką tenisistki jest Nicole Kidman. Najbardziej lubi słuchać zespołów: Green Day i Black Eyed Peas oraz rapera Eminema. Jej idolem jest Pete Sampras.