Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansowali do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Polsko-szwedzki debel pokonał Jonathana Erlicha z Izraela i Brazylijczyka Marcelo Melo 6:4, 7:6 (7-5).

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Kubot powtórzył swój najlepszy wynik w grze podwójnej we French Open. Poprzednio do najlepszej ósemki dotarł w 2010 roku, w parze z Marachem.

W kolejnej rundzie 32-letni lubinianin i Lindstedt zmierzą się ze zwycięzcami meczu między amerykańsko-portugalskim deblem Jack Sock, Joao Sousa a Kazachem Andriejem Gołubiewem i Australijczykiem Samuelem Grothem.

Łukasz Kubot jest ostatnim przedstawicielem polskiej ekipy, który rywalizuje jeszcze w grze podwójnej (w mikście gra jeszcze Mariusz Fyrstenberg). W drugiej rundzie wyeliminowane zostały Alicja Rosolska i Kanadyjka Gabriela Dabrowski oraz Katarzyna Piter i Gruzinka Oksana Kałasznikowa, a mecze otwarcia przegrali Fyrstenberg i Matkowski, Tomasz Bednarek z Czechem Lukasem Dlouhym oraz Klaudia Jans-Ignacik i Ukrainka Maryna Zaniewska.

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:


Łukasz Kubot, Robert Lindstedt (Polska, Szwecja, 9) - Jonathan Erlich, Marcelo Melo (Izrael, Brazylia) 6:4, 7:6 (7-5).