Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Argentynkę Paulę Ormaecheę 6:3, 6:2 w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2,63 mln dolarów). W trzeciej rundzie spotka się z Włoszką Francescą Schiavone lub Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Po raz pierwszy Polka przełamała rywalkę przy stanie 2:1 w pierwszym secie. W kolejnych gemach tenisistki wygrywały swoje podania, ale dzięki przewadze przełamania Radwańska wygrała 6:3. Pierwsza odsłona trwała 37 minut.

Drugiego seta krakowianka rozpoczęła od breaka i potem kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Po raz drugi w tym secie przełamała rywalkę przy stanie 4:2, a następnie wygrała swoje podanie i pokonała Argentynkę 6:3, 6:2.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2012 roku w Australian Open Radwańska wygrała 6:3, 6:1. Argentynka zajmuje w rankingu WTA 73. miejsce.

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) - Paula Ormaechea (Argentyna) 6:3, 6:2

W kwalifikacjach rzymskiego turnieju odpadły młodsza z sióstr Radwańskich, Urszula, i Katarzyna Piter.