Radwańska znowu wyróżniona! Zobacz jej efektowne zagranie!

Piątek, 3 lutego 2017 (19:07)

​Akcja Agnieszki Radwańskiej ze styczniowego meczu z Amerykanką Christiną McHale w turnieju w Sydney została wybrana przez internautów zagraniem miesiąca w plebiscycie organizacji WTA. To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla polskiej tenisistki.

Wyróżnione zagranie miało miejsce w końcówce pierwszego seta. Radwańska podczas długiej wymiany w swoim stylu popisała się kilka efektownymi zagraniami w obronie, po czym zakończyła akcję popisowym forhendem, biegnąc z jednej strony kortu na drugą.

Całe spotkanie Polka wygrała 7:6 (7-1), 6:1. Zatrzymała się na finale, w którym musiała uznać wyższość Brytyjki Johanny Konty 4:6, 2:6.

Nazywana przez organizację WTA "królową efektownych zagrań" krakowianka zebrała 76 procent głosów. Na drugą Niemkę Julię Goerges wskazało 11 procent biorących udział w plebiscycie.

Radwańska przeważnie kilka razy w roku jest doceniania w ten sposób przez fanów tenisa. W poprzednim sezonie zdarzyło się to cztery razy. W czterech ostatnich edycjach wygrała też głosowanie na "zagranie roku.

(ag)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Agnieszka Radwańska na światowych kortach